Kategorie

Recent Articles

Najczęściej kupowaneInformacje

Producenci

Brak producentów

Promocje

Z jakich materiałów są wykonywane łóżeczka

Z jakich materiałów są wykonywane łóżeczka

Płyta wiórowa. Niedrogi i nieekologiczny materiał. Składa się z wiórów, impregnowanych klejem na bazie żywic formaldehydowych. To w tych formaldehydach leży główne niebezpieczeństwo. Ich opary są niebezpieczne dla ludzi. Meble są wykonane z laminowanej płyty wiórowej. Jest to płyta ze sprasowanymi trocinami, pokryta warstwową powłoką z papieru impregnowanego żywicą. Warstwa laminująca pakuje wewnątrz formaliny i zapobiega przedostawaniu się ich oparów do powietrza, ale ochrona ta nie wynosi 100%, ponadto krawędź często odchodzi z czasem, a laminowanie zmienia swój kształt od wilgoci, odsłaniając trociny. Nie używamy płyt wiórowych do produkcji łóżek.

Płyta MDF. Droższy materiał niż płyta wiórowa. Płyta MDF w środku ma małe włókna drewniane, sprasowane pod wysokim ciśnieniem. Jako klej do włókien stosowane są żywice uwalniające formaldehyd - toksynę drażniącą oczy, skórę i drogi oddechowe.

Plastik. Plastikowe łóżka są rzadko produkowane. Z oczywistych zalet: niski koszt, łatwość pielęgnacji, niska waga. A główną wadą jest brak przyjazności dla środowiska. Plastik to materiał, który nie wie, jak "oddychać". Dlatego nie zalecamy kupowania łóżeczek z tworzywa sztucznego.

Naturalne drewno. Jest to idealny materiał do produkcji łóżeczek dziecięcych. Jest piękny, ekologiczny, oddychający i bezpieczny.

Często producenci używają drewna sosnowego, ale jest to miękki rodzaj drewna, który jest podatny na wysychanie i wypaczanie. Nie używamy sosny podczas tworzenia łóżek Artwoodkids.

Olcha to doskonałe i niedrogie drewno. Jest bardziej trwałe niż sosna i ma swoje bardzo estetyczne właściwości.

Najlepsza opcja to lite bukowe drewno. Jest bardzo trwałe.

Za najlepszy naturalny materiał od czasów starożytnych jest uważany dąb. Jest to najtrwalszy, o pięknej teksturze, ze specjalną atmosferą, trwały i niezawodny materiał.

 

Jaki materiał wybierzesz? Udostępnij w komentarzach).

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code